• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Youtube Yeni VR Güncelleme İle Cardboard Başlıklarla Kullanılabilecek

Kullanıcılarına en iyi hizmeti vermek için çalışan Youtube, önemli bir gelişmeye imza attı.
06 Kasım 2015 Cuma 17:08

Youtube Yeni VR Güncelleme İle Cardboard Başlıklarla Kullanılabilecek

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube her geçen gün kendini yenilemektedir. Kullanıcılarına en iyi hizmeti vermek için çalışan Youtube önemli bir yeniliğe imza attı. Youtube sahip olduğu yeni VR video desteği ile video izlerken teatral bir deneyim yaşamanıza olanak sağlıyor.

YouTube yaptığı açıklamada son güncelleme ile akıllı telefonlara sanal gerçeklik getirdiğini duyurdu. Kullanıcılar, VR video desteğinin yanı sıra tüm videolarda teatral bir deneyim yaşamak adına Cardboard başlıklar kullanabilecek. YouTube üzerindeki VR destekli videolara ulaşabilmek için Android akıllı telefonunuza uygulamanın son sürümünü yüklemeniz gerekiyor.

Güncellenmiş mobil uygulamanın sunduğu ikinci özellik ise, sadece VR değil tüm videolarda Cardboard kullanma yeteneğini getirmesi. Tamamen sanal ortamla aynı kapsamı sunmasa da Cardboard işlevselliğiyle normal videolar için farklı bir deneyim oluşturulabilecek.

VR desteğinin iPhone ve Android dışındaki diğer cihazlara ya da Oculus Rift gibi farklı VR aksesuarlarına gelip gelmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular