• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Yasaklar Devam Ederken Nusaybin'de İki Kişi Hayatını Kaybetti

Yaşanan terör olaylarına karşı Nusaybin de devam eden sokağa çıkması yasağı sırasında çıkan çatışma sonucunda kişinin hayatını kaybettiği belirtilmiş bulunmaktadır.
22 Aralık 2015 Salı 23:18

Yasaklar Devam Ederken Nusaybin'de İki Kişi Hayatını Kaybetti

İlçede yaşanan olaylar şiddetini artırarak devam ederken zırhlı araçlar yasak nedeni ile rahatsızlanan kişilerinde yardımına yetişmeye devam etmektedir. İki kişinin ölümü ise çatışma ile alakalı olduğu bildirildi.

Fırat Mahallesi'nde bugün çıkan çatışmalarda 41 yaşındaki Medeni Orak ile kimliği öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybetti. Çatışmalarda öldürülen 2 kişinin cesetleri uzun süre vuruldukları yerden, güvenlik nedeniyle alınamadı. Öğlen saatlerinde bir grubun gidip aldığı ölen 2 kişinin cesetleri Nusaybin Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Burada yapılan ilk incelemenin ardından her iki cesedin de otopsi yapılmak üzere Mardin'e gönderildiği öğrenildi.

Çatışmanın olmadığı Yeşilkent Mahallesi, Mitanni Kültür Merkezi arkasında oturan Suriye uyruklu bir kadının bebeği kanepeden düşerek fenalaştı. Suriyeli kadın, komşularının aracılığıyla 112 Mardin merkez komutasını aradı. Ambulans gelmeyince çocuğu ve annesi bu sırada olay yerine gelen zırhlı polis aracıyla Nusaybin Devlet Hastanesi'ne götürüldü. İlçedeki bir çok mahalleden patlama ve silah sesleri gelmeye devam ediyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular