• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Van Persie Barcelona ile Anlaştı Mı?

Fenerbahçeli yıldız oyuncunun la liga devlerinde Barcelona ile anlaşma yaptığı dünya spor gündemine bomba gibi düştü.
07 Kasım 2015 Cumartesi 12:50

Van Persie Barcelona ile Anlaştı Mı?

Fenerbahçe'ye geldiği günden beri istenilen performansı veremeyen Hollandalı yıldız oyuncu van Persie'nin İspanyol devi Barcelona ile anlaştığı gündeme bomba gibi düştü. UEFA kriterleri nedeniyle bu transferin mümkün olmadığı daha önce de haberlerimizde yerini almıştı. Ancak transfer dedikoduları tekrar manşetlerde yerini aldı.

Barcelona Kulübü'nün, uzun zamandır transfer listesinde olan Fenerbahçeli Robin van Persie'yi almasının UEFA kriterleri nedeniyle pek mümkün olmadığı daha önce hurriyet.com.tr başta olmak üzere çeşitli yayın organlarında ifade edilmişti. Ancak Hollanda spor medyasının önemli isimlerinden Algemen Dagblad gazetesinin muhabiri Sjoerd Mossou'ya göre yıldız futbolcu, Katalan devi ile anlaşmaya vardı. Fanatik gazetesinin bu konuyla ilgili haberi şöyle:

Barcelona'nın Fenerbahçe'nin yıldızı Van Persie'ye talip olacağı ortaya çıkmış, ancak Sarı-Lacivertliler'in Başkanı Aziz Yıldırım, 'Biz de onlardan Arda'yı istemiştik, vermediler. Yani demek ki kulüpler iyi oyuncularını vermiyor. Taraftarımız çok seviyor, biz de Van Persie'yi vermeyiz' diyerek konuyu gündemden uzak tutmaya çalışmıştı. Fakat Hollanda'dan gelen haber, İspanyollar'ın bu transferde ciddi mesafe aldığı yönünde. Ülkesinin yıldızlarına yakınlığı ile bilinen Algemeen Dagblad Gazetesi'nin muhabiri ve TV yorumcusu Hollandalı Sjoerd Mossou'ya göre Van Persie, Türkiye'den uçmak üzere.

'BARCELONA ÇOK CİDDİ'

Yakın zamanda tarafların sıcak temas sağladığını belirten Sjoerd Mossou, 'Barcelona, Van Persie konusunda ciddi. Oyuncunun menaceriyle birkaç görüşme gerçekleştirildi. Bunlar olumlu geçti ve şimdi sırada Fenerbahçe ile masaya oturmak var. Barça'nın amacı, Van Persie'den yeni bir Henrik Larsson yaratmak. Fenerbahçe'nin oyuncuyu takımda tutması zor. Çünkü Barcelona'nın teklifi çok ciddi' ifadeleriyle iddiasını güçlendirdi.

Bu transferi devre arasına yetiştirmekte kararlı olan Katalan ekibinin, en uygun zaman olarak milli arayı gördüğü ve resmi teklifle Fenerbahçe'nin kapısını çalacağı da iddialar arasında.


YORUMLAR

300 karakter kaldı