• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Ulu Önder Vefatının 77. yılında Anıldı

Anıtkabir ve dünyanın birçok yerinde Mustafa Kemal Atatürk saygıyla anıldı. Türkiye'nin ve dünyanın değişik yerlerinde düzenlenen törenlerle ona olan minnetimizi sunduk.
10 Kasım 2015 Salı 11:58

Ulu Önder Vefatının 77. yılında Anıldı

Ülkemizin ve doğal olarak bizim şu anki halimizde olmasının en büyük kahramanı Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 77. Yılında tüm dünyada saygı ile anıldı. Ulu önderin vefatı dolayısıyla düzenlenen organizasyonlarda onun düşüncesi doldu taştı.

Vefatının 77'nci yılda saygı ve özlemle andığımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yurtta ve dünyanın değişik noktalarında anma törenleri düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.

Anıtkabir'e gidemeyenler özel deftere yazıyor

Anıtkabir'e gidemeyenler özel deftere yazıyor

Anıtkabir'deki tören, saat 08.55'de devlet erkanının Aslanlı Yol'da yürüyüşü ile başladı.

Şişli'deki Atatürk Müzesi yeniden hizmete açıldı

Şişli'deki Atatürk Müzesi yeniden hizmete açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Tuğrul Türkeş ve Cevdet Yılmaz, yüksek yargı organlarının başkanları, Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı