• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Ülke Genelinde Yağmurlu Havalar Başlayacaktır

Türkiye geneli bulutlu havalar sonrasında yağmur ülke genelinde hafta içi başlayacaktır.
19 Kasım 2015 Perşembe 16:28

Ülke Genelinde Yağmurlu Havalar Başlayacaktır

Sıcağı ile bizleri bunaltan yaz günlerini artık aramaya başlamış bulunmaktayız. Ancak söylemek gerekir ki şuan da yaşanan soğuk havalar gelecek günlerin sadece alıştırması olmaktadır. Genel olarak hafta sonu bulutlu olurken yer yer havanın yağmurlu olması beklenmektedir. Hafta içi de İstanbul'da yağmurların başlaması beklenmektedir.

Hava durumu için meteoroloji yeni alarm verdi. Yarın akşamdan itibaren özellikle İstanbul'da şiddetli lodos görülecek. Doğu Karadeniz'in yüksek yerlerinde ve Hakkari'de şiddetli kar yağışı etkili olacak. Uzun süredir pastırma yazının etkisinde olan İstanbul'da haftasonuyla birlikte sıcaklıklar düşecek. Peki İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Çanakkale'de hava durumu nasıl olacak?

İstanbul hava durumu için meteoroloji yeni tahminleri açıkladı. Uzun süredir sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği İstanbul'da yarın akşamdan sonra şiddetli fırtına bekleniyor.

Yapılan açıklamada, 'Cuma günü akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısından başlayarak etkisini arttıracak olan rüzgarın; Cumartesi ve Pazar günleri Karadeniz, Ege ve İç Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat), Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodosla birlikte başta soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşım sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır' denildi.


YORUMLAR

300 karakter kaldı