• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Ükücüler Tarafından Beyaz Çorap Harekatı Başlatılmış Bulunmaktadır.

MHP genel merkeze sesini duyurmak isteyen ülkücüler sosyal medya herakatını başlattılar.
19 Aralık 2015 Cumartesi 16:25

Ükücüler Tarafından Beyaz Çorap Harekatı Başlatılmış Bulunmaktadır.

Ülkücüler tarafından istenen olağan üstü tüzük kongresi ile alakalı olarak Beyaz Çorap Hareketi başlatılmış bulunmaktadır. Bahçeli tarafından getirilen yasak ile alakalı olarak verilen isim nedeni ile ülkücülerin amacı MHP genel merkeze seslerini duyurabilmek olmaktaydı ve bunu başarmışlar gibi de görülmektedir.

MHP lideri Devlet Bahçeli partililere, 'Hilal bıyık' ve 'Beyaz çorap' yasağı getirmişti. Bu yasağı hatırlatan ve olağanüstü kongre isteyen partililer, Alparslan Türkeş'in beyaz çoraplı fotoğrafını da fon resmi yaptılar. Facebook hesabında, 'Düşsek de, bitap ve harap olsak da, ne hilal bıyıklarımızdan, ne de beyaz çoraplarımızdan geçeriz' denildi.

Ülkücülerin facebook'ta başlattığı kampanya,beklenenin üstünde destek buldu. Sosyal medya hesabında, muhalif kanadın kongre taleplerine meydan okuyan Devlet Bahçeli'nin ''Ses ver Türkiye' sözleri de ''İstifa, istifa, istifa' diyerek karikatürize edildi.

Öte yandan, Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın'ın ayrı ayrı yürüttüğü kampanyada büyük kongre için delegelerden toplanan imza sayısının 600'e yaklaştığı bildirildi. Muhalif kanadın yeni yılın ilk haftası 600′ü aşkın delege imzasını ortaklaşa belirledikleri 5 avukatla birlikte Genel Merkez'e teslim edip olağanüstü kongre için somut girişimi başlatacağı bildirildi.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular