• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Star Wars 7 öncesi Google hazırlıklara başladı

Google'in Star Wars hayranları tarafından başlanan hazırlıklar. Star Wars hayranları için heyecan devam etmektedir.
24 Kasım 2015 Salı 12:49

Star Wars 7 öncesi Google hazırlıklara başladı

Serinin 7'inci filmi çıkacak olan Star Wars için Google tarafından da hazırlıklar başlamış bulunmaktadır. Star Wars hayranlarında özel Google içerisinde yer alan Star Wars hayranları tarafından hazırlanan sürprizler yakında kullanıcılara sunulmaya başlanacaktır.

Aralık ayında gösterime girecek olan Star Wars 7 için Google çalışanları elini hızlı tuttu. Google'da çalışan Star Wars tutkunları tarafından yine filmin tutkunları için geliştirilen özel Star Wars arayüzü ile kullanıcılar Google'ın Gmail, YouTube, Haritalar ve Chrome gibi pek çok hizmetini bambaşka bir deneyimle kullanmaya başlıyor. Yapılması gereken tek şey Aydınlık veya Karanlık taraftan birini seçip yola koyulmak.

İlk kez Star Wars ile 4 yaşında tanıştım. İlk izlediğim filmdi. Babamla birlikte 80'li yılların Betamax videosunda Star Wars'u izledikten sonra, beni içerisine alan bu etkileyici dünyanın üçlemesini defalarca izlemeye devam ettim.

Google'da benim gibi pek çok Star Wars (Yıldız Savaşları) hayranı olduğunu duymak herhalde kimse için sürpriz olmayacaktır. Merkez ofiste sık sık Darth Vader'lara, Yoda gibi giydirilmiş köpeklere, hatta yer yer veri merkezimizde dolanan (ve muhtemelen hala droid'leri arayan) Stormtrooper'lara denk gelebilirsiniz.

Bu yüzden Star Wars 7'yi duyduğumuzda Google bu destansı hikayeye nasıl katkıda bulunabilir diye düşünmeye başladık: 'Acaba Arama bölümünde Star Wars'la ilgili bir şey eklesek hoş olmaz mı? Millenium Falcon uzay aracı Cardboard'da karşımıza çıksa veya Google Çeviri servisi galaktik dilleri de tercüme etse nasıl olur' Buna benzer sorular arttıkça bu fikirleri hayata geçirmek isteyen heyecanlı mühendislerimizin ve ürün tarafındaki arkadaşların da sayısı aynı ölçüde artmaya başladı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı