• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Saç Ekimi Konusunda Türkiye, Dünya Lideri Olmaktadır

Dünya da saç ekimi ile alakalı olarak Türkiye fark yaratan değişikliklere imza atmış bulunmaktadır.
17 Aralık 2015 Perşembe 13:58

Saç Ekimi Konusunda Türkiye, Dünya Lideri Olmaktadır

Ülkemiz estetik operasyonlar konusunda ciddi anlamda değişiklikler yapmış bulunmaktadır. Bunlardan biride saç ekimi olmaktadır. Saç ekimi ile alakalı olarak Türkiye, dünya lider olmaktadır. Her gün ortalama 200'e yakın kişi saç ekimi konusunda tedavi görerek başarılı sonuçlar almaya devam etmektedir. Bu da dünya genelinde iyi bir rakam olmaktadır.

Türkiye'nin, estetik uygulamalar içinde önemli yer tutan saç ekiminde dünya birincisi olduğu ve günde ortalama 200 hastaya işlem yapıldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, artık sağlık hizmet sunumunun turizm alanında önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Türkiye'nin yakın gelecekle ilgili hedefleri arasında sağlık turizminin bulunduğunu vurgulayan Tontuş, bu alanda hem gelişmiş ülkelerin kalitesinde hem de çok daha uygun maliyetle hizmet verildiğini belirtti. Tontuş, 'Yüksek donanımlı ve son teknolojinin imkanlarından yararlanılarak sunulan sağlık hizmetinde Türkiye artık bir dünya markası olmak için çalışmaktadır' dedi.

Türkiye'nin tıbbi tedavilerin, yaşlılara ve engellilere yönelik hizmetlerin yanı sıra estetik cerrahi uygulamalarda da dünya sağlık turizminde öncü olduğunu ifade eden Tontuş, estetik müdahaleler içinde saç ekiminin önemli bir yer tuttuğuna dikkati çekti. Tontuş, şunları kaydetti: 'Sınırı aşarak başka bir ülkeye özellikli bir işlem için gidenler arasında dünyada en yüksek oran, saç ekimine ait. Bu açıdan bakıldığında saç ekiminde dünyada en fazla turist kabul eden ülke Türkiye. Saç ekiminde dünyada birinciyiz. Türkiye'de günlük ortalama 200 hasta saç ektiriyor. Bu sayı hafta sonları daha da artıyor.'


YORUMLAR

300 karakter kaldı