• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Pepsi Akıllı Telefon Fiyatları Şaşırtıyor

Pepsi içeçekleri sonrasında akıllı telefon piyasasında da yer edinmeye çalışmaktadır.
20 Kasım 2015 Cuma 18:52

Pepsi Akıllı Telefon Fiyatları Şaşırtıyor

İçecek markası olan Pepsi çıkaracağı akıllı telefon modeli ile tekrar gündeme geldi. Çin de üretimini gerçekleştirilmesi beklenen model hakkında sızma bilgiler yayılmaya devam etmektedir. Telefon farklı modeller ile piyasaya sürülecek diye beklenirken 300 lira ile 750 lira arasında değişen uygun fiyatlarda olması beklenmektedir.

Kola üreticisi olarak tanıdığımız Pepsi'nin, Çin pazarına özel olarak üreteceği Android işletim sistemli bir akıllı telefonu pazara sürmeye hazırlandığı söylentisi, PepsiCo'nun basın sözcüsünün ürünü onaylamasıyla birlikte resmiyet kazandı.

Çinli bir blogda yer alan bilgilere göre Pepsi üretim yapmayacak ve bir üreticiyle lisans anlaşması imzalayarak kendi markasını akıllı telefonun üzerine basacak. Pepsi P1'e ait olduğu iddia edilen teknik özellik tablosuna baktığımızda ise 5.5' FHD ekran, 2GB bellek, 16 GB depolama alanı, MT6592 çipset, Android 5.1 işletim sistemi ve 7.7mm kalınlık gibi bir çok detayı görebiliyoruz.

Çin'de bugün JD alışveriş merkezinde satışa çıkan Pepsi Phone 1 sadece 300 TL. Fiyatı ve özellikleri inanılmaz çelişkili. Çünkü aynı özelliklere sahip olan bir cihaz normalde en az 750 TL'ye satışa çıkarılırdı. Pepsi bu fiyat etiketiyle acaba pazara güçlü bir giriş mi yapmak istiyor? Neredeyse maliyetine satılan Pepsi Phone 1'e öyle kolay alışmak mümkün değil çünkü.

Sonuçta bir kola markası tarafından üretilen akıllı telefon var ortada. Pepsi'nin bir telefon çıkaracağı bundan 1 ay önce 4Chan'da konuşuluyordu. Asya'daki insanların yoğun şekilde kullandığı teknoloji forumundan daha önce pek çok bilgi sızdırıldı. Cihazın özelliklerine kadar her şeyi duyulmuştu ancak kimse Pepsi'nin bir akıllı telefon çıkaracağına inanmamıştı. Ta ki bugün düzenlenen tanıtım etkinliğine kadar.

Bugün öğleden sonra düzenlenen tanıtım etkinliğine katılım yoğundu. Hatta büyük akıllı telefon üreticileri dahi temsilciler göndererek etkinliği takip ettiler. Pepsi Phone 1'in ne kadar satacağı meçhul. Ancak Türkiye'ye gelmesi bir hayal gibi görünüyor. Çin merkezli olarak Asya ülkelerinde satışa çıkarılacak. Dağıtımlar 2 hafta içerisinde tamamlanacak ve sonraki periyotta Latin Amerika devletlerine gönderilecek.

Avrupa ve Türkiye'ye gelir mi, gelmez mi bilinmiyor. Ancak herkesin merak odağı halini aldığı kesin. Bir kola markası bile akıllı telefon üretiyorsa aslında bu teknolojilerin çokta pahalı olmadığı anlaşılabilir.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular