• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Parmak İzi Okuyucu Özelliği Artık Tüm Modellerde

Samsung artık bu özelliğini tüm modellere uyarlama kararı almış bulunmaktadır. Parmak İzi Okuyucu Özelliği Artık Tüm Modellerde
19 Kasım 2015 Perşembe 20:04

Parmak İzi Okuyucu Özelliği Artık Tüm Modellerde

Akıllı telefon konusunda büyük gelişmelere devam eden Samsung, parmak izi okuyucu özelliğini genel olarak yeni model cihazlarının yüksek özelliklere sahip olanda kullanıyordu. Ancak firma artık aldığı karar sonucunda daha uygun fiyata olan cihazlarında da parmak okuyucu özelliğini aktif etme kararı almış bulunmaktadır.

Birçok akıllı telefon üreticisi parmak izi okuyucu sensör özelliğini üst düzey telefonlarında kullanma kararı almış, giriş ve orta seviye olarak tabir ettiğimiz segmentteki telefonlar ise bu özellikten mahrum bırakılmıştı. (Bazı Çinli geliştiricilerin ürettiği modelleri bu kısasın dışında tutabiliriz.)

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir söylentide, Samsung'un parmak izi okuyucusu özelliğini giriş ve orta seviye olarak tabir edilen modellerine de getirme kararı aldığı iddia edildi.

Samsung Pay, bu proje ile yaygınlaşacak

Samsung'un bunu yapmasındaki ana neden olarak Samsung Pay özelliğinin yaygınlaştırılmak istenmesi gösterildi.

Samsung'un akıllı telefon pazarındaki ana hacmini giriş ve orta segmentteki telefonların oluşturduğu, bu yüzden Samsung Pay'in yaygınlaşması için parmak izi okuyucu sensörün yeni çıkacak olan ucuz fiyatlı Samsung modellerinde de kullanılması kararlaştırılmış durumda.


YORUMLAR

300 karakter kaldı