• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Organ Bağışı Haftasında Dicle Üniversitesi'nde Stant Açıldı.

Organ bağışı konusunda insanların bilgilendirilmesi için açılan stantlar ve etkinlikler oldukça önemlidir.
05 Kasım 2015 Perşembe 15:00

Organ Bağışı Haftasında Dicle Üniversitesi'nde Stant Açıldı.

Özellikle sağlık ile ilgili konularda yapılan etkinliklere destek vermek çok önemlidir. Sadece faaliyet esnasında değil sonrasında da yardımların devam etmesi gereklidir. İnsanlara bu bilinci yerleştirmek için yapılan etkinliklerden biri de Diyarbakır'da gerçekleştirildi. Dicle Üniversitesinde organ bağısı ile ilgili bilgi vermek için stant açıldı.

Diyarbakır'da Organ Bağışı Haftası nedeniyle Dicle Üniversitesi Hastaneleri alışveriş merkezlerinde stant açtı.

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Organ Nakli Koordinatörü Veysel Cangül yaptığı açıklamada, kentte güçlü bir organ nakli ekibi bulunduğunu söyledi.

Önemli nakiller yaptıklarına dikkat çeken Cangül, şöyle konuştu:

'Dicle Üniversitesi hastaneleri doku ve organ nakli merkezimizde bugüne kadar 380 böbrek, kornea, kemik iliği ve karaciğer nakli yapmıştır. Ayrıca organ nakli polikliniklerimizde bini aşkın doku veya organ nakli olmuş hastamıza hizmet vermekteyiz ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Organ bağışında bulunarak, büyük bir umutla kadavradan nakil olmayı bekleyen hastaların hayata tutunmaları için bir ışık olunabilir.'

Cangül, Pazartesi saat 9:30'da Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde düzenlenecek, 'Organ Bağışı Haftası Paneli'ne herkesi davet ettiklerini söyledi.

Stantı ziyaret eden Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ise herkesi organ bağışında bulunmaya davet ederek, şöyle konuştu:

'Sağlık-Sen ailesi olarak; halka hizmeti Hakka hizmet olarak görüyor ve bu inancımız doğrultusunda emek ile mücadele veriyoruz. Sağlık çalışanlarıyla halkımızı bir bütün olarak görüyor ve bu doğrultuda bir sendikacılık izliyoruz. Hizmet sendikacılığı duruşumuzla hem halkımız hem de çalışanlarımız mağdur olmasın, mutlu olsun istiyoruz. Binlerce organ nakli bekleyen hastalarımıza umut olmak için buradayız. Bu noktada bizleri böyle bir hizmete aracı kılan Dicle Üniversitesi Hastaneleri Organ Nakli Koordinatörlüğüne teşekkür ediyoruz.'

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri tarafından Cuma günü Ulu Cami önünde de stant açılacak.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular