• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Ordu'da İnternete Girmek Artık Ücretsiz

İnternet erişiminde en önemli adımlardan biri Ordu büyükşehir belediyesi tarafından atıldı.
11 Kasım 2015 Çarşamba 13:38

Ordu'da İnternete Girmek Artık Ücretsiz

İnternet erişimi sorununu çözmek için birçok yer çalışmalara girişmiştir. Bu çalışmalarda bir adım öne geçen Ordu büyükşehir belediyesi, Türkiye'nin en büyük sınırsız internet erişimi bölgesine sahip olduklarını açıkladı. Burada internete girmek artık ücretsizdir. Ordu halkı artık bu uygulamanın keyfini sürmeye başladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ücretsiz internet ağının Ordu'da hizmet vermeye başladığını söyledi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye'nin en büyük ücretsiz internet ağını hizmete soktuklarını belirtti.

'Hemşehrilerimize sınırlama ve kota derdi olmayan ücretsiz Wi-Fi imkanı sağlıyoruz' diyen Enver Yılmaz, 'Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz internetten 25 günde 600 bine yakın kişi faydalandı' dedi.

Başta Altınordu ilçesi olmak üzere Fatsa, Ünye, Perşembe ve Ulubey ilçelerinde de ücretsiz internet ağını oluşturduklarını ifade eden Yılmaz, 'Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kapsamındaki ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti tam anlamıyla hizmete girdi. Wi-Fi uygulaması olan bölgelerde herkes ücretsiz olarak internete girebilecek. Ayrıca kota ve sınırlama da koymuyoruz. Artık vatandaşlarımızın internet kotası dolma gibi derdi olmayacak. Ordu'da bundan sonra internete girmek bedava' diye konuştu.


YORUMLAR

300 karakter kaldı