• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Öldürülen Anne ile Oğulun Katil Şüphelisi Gözaltına Alındı

İzmir de işlenen cinayet ile alakalı olarak gözaltı gerçekleştirildi. 55 yaşında olan anne ile 34 yaşındaki oğulun cinayeti ile alakalı olarak polisin dikkatli çalışması sonucunda şüpheli sonunda yakalanmış bulunmaktadır.
20 Nisan 2016 Çarşamba 23:01

Öldürülen Anne ile Oğulun Katil Şüphelisi Gözaltına Alındı

Eski damatlarının olay ile alakası olduğu şüphesi sonrasında başlatılan takip ile zanlı İstanbul da yakalanmış bulunmaktadır.

İzmir'in çiğli ilçesinde, 55 yaşındaki Emine Uysal ile oğlu 34 yaşındaki Harun Erdem otomobilin içinde tabancayla öldürüldüğü olayın bir numaralı şüphelisi, Uysal'ın kızı E.S.'nin boşandığı eşi M.Y., İstanbul'da yakalandı.Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 6847 Sokak numara 17 önünde önceki gün saat 10.00 sıralarında meydana gelen olayda, uzun süre önce eşinden boşanan Emine Uysal ve birlikte yaşadığı oğlu Harun Erdem, yan sokaktaki evlerinden çıkıp yürüyerek park halindeki 35 HJS 14 plakalı otomobillerinin yanına geldi. Anne ve oğlu otomobile biner binmez yanlarına gelen gri renkli bir araçtan kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından tabancayla 6 el ateş edildi. Emine Uysal ile oğlu Harun Erdem vücutlarına isabet eden kurşunlarla kanlar içinde kaldı. Saldırgan gri renkli araçla olay yerinden kaçtı. Silah sesini duyanların haber vermesiyle gelen sağlık ve polis ekiplerinin yaptığı incelemede, otomobilin içinde bulunan anne ve oğlunun öldüğü anlaşıldı. Polis, anne ile oğlunu kimin öldürdüğünü belirleyip yakalamak için çalışma başlattı.

Emine Uysal ve oğlu Harun Erdem'in öldürülmesiyle ilgili aranan 1 numaralı şüpheli Uysal'ın kızı E.S.'nin eski kocası M.Y.'nin yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Polis, olay yerinde görülen aracın markası, modeli ve plakasını belirlemek üzere bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını mercek altına aldı.Aranan şüpheli M.Y.'nin İstanbul'da bulunduğu belirlenip düzenlenen operasyonla yakalandığı bildirildi. M.Y.'nin sorgulanmak üzere İzmir'e getirilmek üzere yola çıkıldığı kaydedildi.

Emine Uysal ve oğlu 34 yaşındaki Harun Erdem'in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan, Uysal'ın kızı E.S.'nin eski kocası M.Y.'nin yakalanmasıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Olaydan önce birkaç gün boyunca anne ve oğlunun yaşadığı evin bulunduğu sokakta görüldüğü öğrenilen M.Y.'nin, çifte cinayetin ardından Fethiye'ye gittiği belirlendi. Olay sırasında kullanılan aracın Fethiye'den kiralandığını tespit eden polis, önce araca ulaştı. M.Y.'nin bağlantılı olabileceği düşünülen kişiler mercek altına alınırken, katil zanlısının olayda kullandığı öne sürülen tabanca da İzmir'deki bir adreste ele geçirildi. Zanlının kiralık aracı Fethiye'de bıraktıktan sonra otobüsle İstanbul'a gitmek üzere yola çıktığını saptayan Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin, zanlıyı takibe aldığı, İstanbul'da otobüsten indikten sonra da kıskıvrak yakaladığı bildirildi. Zanlının hiç konuşmadığı yalnızca güldüğü ileri sürüldü.


YORUMLAR

300 karakter kaldı