• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Mustafa Altıoklar'a Şok Dava

Avukat Rahmi Kurt ünül yönetmen için 3 aydan 2 yıla hadar hapis istemiyle şikayetçi oldu.
12 Kasım 2015 Perşembe 13:31

Mustafa Altıoklar'a Şok Dava

Mustafa Altıoklar yönetmenliği ile ülke sinemasına oldukça emeği geçmiş çok yetenekli bir isimdir. Ancak ünlü yönetmen son olarak yaptığı işle değil sosyal medyada karıştığı bir olayla gündeme geldi. Altıoklar avukat Rahmi Kurt'a hakaret ettiği gerekçesiyle 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemi ile yargılanacak.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Tamer Arifoğlu tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki avukat Rahmi Kurt'un ihbarı sonucu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Mustafa Altıoklar'ın da aralarında bulunduğu bazı kişiler hakkında soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

ALTIOKLAR ŞİKAYETE KONU TWEETİ ATTIĞINI KABUL ETTİ

Altıoklar verdiği ifadede şikayete konu sözleri kendisinin yazdığını kabul ettiği belirtilirken, müşteki Kurt'a yönelik yazdığı tweetin hakaret içermediğini iddia etti. Dosya kapsamında şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği kanaatine varıldığı kaydedilirken iddianamede, şüpheli Mustafa Altıoklar hakkında 'Sesli, yazılı ve görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular