• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Muğla'da 50 Öğrenci Zehirlendi

Çeşitli okullarda öğrenim gören 50 öğrencinin zehirlenmesi yetkilileri harekete geçirdi.
05 Kasım 2015 Perşembe 10:55

Muğla'da 50 Öğrenci Zehirlendi

Muğla'da meydana gelen gıda zehirlenmesi yetkilileri harekete geçirdi. Yaklaşık 50 öğrencinin zehirlenme tanısı ile hastanelere getirilmesi yetkililerin dikkatini çekti. İşin ilginç yanı ise bu öğrencilerin hepsinin aynı okuldan olmamasıdır. 50 öğrenci de çeşitli okullarda öğrenim görmektedir. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Muğla'nın Ula ile Yatağan İlçelerindeki çeşitli ilk ve ortaokullarda eğitim gören öğrenciler, dün öğle saatlerinde okulda, patatesli köfte, pilav ve salatadan oluşan menüden yedikten sonra akşam evlerinde rahatsızlandı. Aileler yüksek ateş, mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle çocuklarını kentteki hastanelere götürdü. Öğrenciler, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alındı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma ile Yatağan Devlet Hastaneleri'nde kan ve idrar tahlili yapılan 50 öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öğrenci velilerinden Kemal Çakmak, 'Ortada bir ihmal söz konusu ise araştırılması gerekiyor. Evlatlarımız perişan durumda. Yetkililer tarafından açıklama yapılsın. Kimse bize bir şey söylemiyor' dedi. Ula Gölcük İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Esin Özcan ise 'Öğlen yemeğinde patatesli köfte, salata ve pilav yedim. Midem bulanmaya başladı. Okul çıkışı eve gidince kusmaya başladım. İshal olunca hastaneye geldik ve serum taktılar' diye konuştu.


YORUMLAR

300 karakter kaldı