• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Mersin'de Markete Saldıran PKK Üyeleri Yakalandı

İçerisinde müşteri varken bombalı saldırı yapan zanlılar tutuklandı. Mersin'de Markete Saldıran PKK Üyeleri Yakalandı
20 Kasım 2015 Cuma 00:08

Mersin'de Markete Saldıran PKK Üyeleri Yakalandı

PKK yandaşları tarafından Mersin de bir markete gerçekleştiren saldırı sonrasında yapılan araştırmalar sonucunda zanlılar yakalanmış bulunmaktadır. İçerisinde müşterilerin de olduğu markete gelerek patlayıcı atıp kaçan kişiler hakkında tutuklanma kararı verilmiş bulunmaktadır. Zanlılar kameralar sayesinde kısa sürede bulunurken saldırı sonrasında sevindiren kimsenin yara almamış olması oldu.

Mersin'in merkez Toroslar ilçesinde bir markete el yapımı patlayıcı atan terör örgütü PKK yandaşı 2 zanlı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, önceki gün Selçuklar Mahallesi Çiftçiler Caddesi'nde bulunan bir markete gelen yüzleri kar maskesiyle kapalı 2 kişi, beraberlerinde getirdikleri 2 el yapımı patlayıcıyı iş yerinin içine atıp kaçtı.

Bu sırada zanlıları fark eden marketteki müşteriler iş yerinin arka bölümlerine kaçarken, kısa süre sonra patlama meydana geldi. Herhangi bir kimsenin yaralanmadığı olayda markette hasar oluştu.

Olay sonrası kaçan zanlıların yakalanması için çevrede geniş çaplı araştırma yapan Mersin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri zanlılardan H.K'yi yakaladı.

Zanlının yapılan üst aramasında kar maskesi bulunurken, çevredeki kameralar tarafından eşkalinin belirlenmesini önlemek amacıyla ayakkabılarının üstüne siyah çorap giydiği, parmak izi bırakmamak için de eldiven taktığı tespit edildi.

Yapılan çalışmalar kapsamında diğer şüpheli İ.E de gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklandı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı