• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Meral Akşener Toplantıda Devlet Bahçeli Açıklaması Gerçekleştirdi

Ülkücülerin partisi olan MHP ile alakalı olarak gündemde yer alan konular sonrasında Meral Akşener yer aldığı toplantıda Devlet Bahçeli hakkında açıklamalar
20 Nisan 2016 Çarşamba 23:23

Meral Akşener Toplantıda Devlet Bahçeli Açıklaması Gerçekleştirdi

Ülkücülerin partisi olan MHP ile alakalı olarak gündemde yer alan konular sonrasında Meral Akşener yer aldığı toplantıda Devlet Bahçeli hakkında açıklamalar yaptı ve genel başkanın paralelci olarak suçlanmasını edepsiz bir suçlama olarak göstererek sert tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı çıkışında MHP Genel Başkan adayı Meral Akşenir'in 'Baş paralel Devlet Bahçeli'dir' sözlerinin sorulması üzerine 'Bu kadar çirkin bir ifade söz konusu olamaz. İstanbul merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyon yapılmakta paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın baş paralelcisi olarak beni mi görmüştür? Bu ne biçim terbiyesizliktir? Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler ama MHP'ye baş paralelci gibi bir edepsizliği yapamazlar' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Bahçeli, 20 Temmuz'dan itibaren 179 polis, 267 asker, 10 korucu ve 19 sivil memur olmak üzere 475 şehit verildiğini anımsatarak yaşananların nasıl yorumlanması gerektiğini sordu. Bahçeli, 'Yaşananları bir avuç eşkıyanın komplosu deyip geçelim mi? Üç beş kuduzun, beş on kopuğun hıyanetidir; yakında sular durulur avuntusuyla ibretlik gelişmeleri görmeyelim duymayalım konuşmayalım mı? Yüce kitabımız Kuran'ı Kerim'in içine evlerin duvarlarına adım başı mesafelere el yapımı bombalar yerleştirilirken hükümet kayıplara karışmıştır. Lütfen itiraf ediniz, Türkiye bir felaket kuşağında, bir kan çukurunda, bir ölüm tünelinde değil midir? Caniler, sokaklarımıza barikat dikerken hükümet uyumuştur. HDP'li belediyeler teröristlerin at oynatacağı hayalet mahalleler kurarken hükümet uyuşmuştur. Bu olacak iş midir? Türk milleti buna layık mıdır? Bir plan ve kurgu dahilinde; Türkiye'nin Suriye'ye dönmesi, Iraklaşması, Lübnanlaşması, Balkanlaşması etap etap hayata geçirilmektedir. PKK, sırtını dayadığı efendilerinden aldığı öldürme ve fitne yayma talimatını birer birer uygulamaktadır' diye konuştu.

Dokunulmazlıkların tek kalemde kaldırılması için AK Parti ve CHP'ye seslenen Bahçeli, 'Ucuz pazarlıklara, gizli kapaklı temaslara kapılarak bu fırsatı kaçırmayalım, fezlekeli bölücüleri, dosyaları tıka basa dolmuş işbirlikçileri doğruca adaletin önüne çıkaralım. Haydi, hemen, durmaksızın, sonuna kadar giderek suçluların yakasına yapışalım. Hatta Türk vatandaşı olup da terörizmin kuryesi, terör örgütünün militan ve maşası olmuş kim varsa, bunları da derhal vatandaşlıktan çıkaralım, vatansızlıklarını cümle aleme deşifre edelim' diye konuştu.


YORUMLAR

300 karakter kaldı