• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Kadınların Çoğu Eşcinsel ya da Biseksüel

Bilim insanları tarafından yapılan cinsellik araştırmasında önemli iddialar öne sürüldü.
09 Kasım 2015 Pazartesi 14:02

Kadınların Çoğu Eşcinsel ya da Biseksüel

İngiltere'de yapılan bir araştırma sağlık konusunda tüm dünyada gündeme oturan sonuçlara varıldığını açıkladı. Yapılan araştırmalar sonucunda cinsellik konusunda önemli açıklamalarda bulunuldu. Bilim insanları kadınların çoğunun biseksüel ya da eşcinsel olduğunu dile getirdi. Bu önemli iddiaya bakalım hangi kesimlerden ne tür tepkiler gelecek.

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, eşcinsel kadınlar sadece hemcinslerini cinsel anlamda çekici bulurken, diğer tüm kadınlar hem kadın hem de erkeklerden heyecan duyabiliyor. Bilim insanları araştırmanın ardından 'Cinsel istek uyandırma söz konusu olduğunda kadınların çoğu biseksüel ya da eşcinsel' açıklamasını yaptı.

SEKSİ ERKEK VE KADIN FOTOĞRAFLARI GÖSTERİLDİ, SONUÇLAR İLGİNÇ

İngiltere'nin Essex Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yapılan bir araştırma tartışmalı bir sonuç ortaya koydu. Araştırma değişik yaş ve sosyal statüye sahip; farklı mesleklerden, eşcinsel ve heteroseksüel 345 kadın üzerinde yapıldı. Bilim insanları deneklere cinsel eğilimlerini sorduktan sonra onlara, seksi erkek ve kadın videoları gösterdi. Kadınlar görüntüleri izlerken, göz hareketleri ve fizyolojik tepkileri ölçen cihazlar devreye sokularak, cinsel uyarılma seviyeleri ölçüldü. Heteroseksüel olduğunu söyleyen kadınların sadece yüzde 28'i daha çok erkek görüntülerinden, diğerleri ise hem erkek hem de kadın görüntülerinden etkilendi. Eşcinsel olduğunu söyleyen kadınların yüzde 68'i sadece kadın görüntülerinden heyecanlandı. Diğerleri erkek görüntülerinden de etkilendi. Bilim adamları bu bulgular ışığında kadınların hiçbirinin tamamen heteroseksüel olmadığı sonucuna vardı. Daha önce yapılan araştırmalar heteroseksüel kadınların her iki cinsten de etkilendiğini ortaya koymuştu. Ancak bu araştırmalarda hiç eşcinsel kadınlar denek olarak kullanılmamıştı.

KARŞILAŞTIRILDI

Heteroseksüel kadınlarla, eşcinsel kadınlara ilişkin verilerin karşılaştırıldığı araştırmayı yürüten Dr. Gerulf Rieger şöyle konuştu: 'Tamaman eşcinsel olduğunu söyleyen kadınların cinsel uyarılma seviyelerinin, bu beyanlarıyla örtüşme seviyesi hayret verici. Eşcinsel kadınların uyarılma motifleri, genellikle ilgi duyduğunu söylediği cinsten heyecan duyan erkeklerinkiyle çok benzer. Araştırmamıza göre cinsel istek uyandırma söz konusu olduğunda kadınların çoğu biseksüel ya da eşcinsel, hiçbir zaman tamamen heteroseksüel değil.'


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular