• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Fransız Uçak Gemisi Tekrar Görevde

Irak ve Suriye'de DAEŞ'le mücadelede yer alacak gemi tekrar görev başına geldi. Elysee sarayından yapılan açıklamada Irak ve Suriye'deki operasyonların artık bu Fransız uçak gemisinden yapılacağı bildirildi.
06 Kasım 2015 Cuma 12:24

Fransız Uçak Gemisi Tekrar Görevde

Fransa'nın en önemli savaş güçlerinden biri olan uçak gemisi tekrar geliyor. Yapılan açıklamaya göre DAEŞ ile yürütülen operasyonlara destek verecek olan Charles de Gaulle adlı uçak gemisi yeniden yerini alacak.

Fransız uçak gemisi Charles De Gaulle DAEŞ'le mücadelede yeniden konuşlandırılacak.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Charles De Gaulle'ün Irak ve Suriye'de DAEŞ'e karşı yapılan operasyonlara katılacağı duyuruldu. DAEŞ'e karşı koalisyona 6 Mirage ve 6 Rafale tipi uçakla destek veren Fransa'nın uçak gemisiyle beraber operasyon gücünü 2 katına çıkaracağı belirtiliyor.

Bu yıl şubat-nisan ayları arasında 8 hafta boyunca Körfez'de konuşlanan Charles de Gaulle, DAEŞ'in Irak'taki hedeflerine yönelik başlatılan operasyona katılmış, mayıs ayında Fransa'ya dönmüştü.

Fransa, DAEŞ'in Irak'taki hedeflerine karşı yürütülen ve adını Irak'taki Chammal rüzgarından alan Chammal operasyonunda DAEŞ hedeflerini ilk kez 19 Eylül 2014'de vurmuş, DAEŞ'in Suriye'deki hedeflerini tespit etmek için ilk keşif uçuşunu da 19 Ekim 2015'de yapmıştı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı