• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Finlandiya Ulusal Emoji Kullanmada Öncü Oldu

Son yıllarda oldukça sık kullanılan emojiler artık daha spesifik halde kullanılabilecek.
05 Kasım 2015 Perşembe 14:06

Finlandiya Ulusal Emoji Kullanmada Öncü Oldu

akıllı telefonlardan mesajlaşmalarda oldukça sık kullanılan emojiler artık daha spesifik hale geliyor. Bunun ilk adımlarını atan ülke Finlandiya oldu. Finlandiya ulusal olarak kullanabilecekleri emojileri yapmaya başladı. Finlandiyalı akıllı telefon sahipleri artık aralarında saunada olduklarını ya da heavy metal dinlediklerini özel emojilerle gösterebilecek.

This is Finland isimli internet sitesinin fikir kaynağı olduğu sitenin yayınlayacağı yılbaşı takvimi projesinin bir parçası olan ulusal emojiler Finlandiya Dışişleri Bakanlığı tarafından 1 Aralık tarihinde yayınlanacak.

Sitenin redaksiyon şefi Jenita Cresswell emojilerin Finlandiyalıların iyi bildikleri duygu ve durumları yansıtacağını, biraz basit, biraz da eğlendirici olacağını belirtti.

Emojilerin aynı zamanda uluslararası kamuya da yönelik olacağını söyleyen Cresswell 'Yeni yıl takvimi Türkçe de dahil olmak üzere 13 dilde yayınlanacak. Böylece dünyada bir çok insan biz Finlilerin ne kadar tuhaf insanlar olduğunu öğrenmiş olacak' dedi.


YORUMLAR

300 karakter kaldı