• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Fenerbahçe Kızılyıldız'ı Kendi Sahasında Farklı Yendi

Basketbol THY Avrupa liginde mücadele eden temsilcimiz deplasmanda önemli bir galibiyete imza attı.
07 Kasım 2015 Cumartesi 12:38

Fenerbahçe Kızılyıldız'ı Kendi Sahasında Farklı Yendi

Basketbol Avrupa liginde mücadele eden temsilcimiz zorlu rakibi Kızılyıldız karşısında önemli bir galibiyet aldı. THY Avrupa ligi A gurubunda mücadele eden Fenerbahçe Sırbistan ekibi Kızılyıldız'a konuk olduç zorlu geçen maçta ipleri eline alan temsilcimiz salondan 74-60 gibi farklı galibiyetle ayrılmayı bildi.

Belgrad'daki Kombank Arena'da oynanan maça etkili başlayan Fenerbahçe, Vesely, Udoh ve Sloukas'ın basketleriyle farkı kısa sürede 13'e çıkardı. Stimac'ın art arda bulduğu sayılarla farkı 5'e indiren Kızılyıldız Telekom, savunmada çok fazla etkili olamayınca Fenerbahçe ilk periyodu 25-19 önde tamamladı.

Maçın 2. periyodunda da etkili oyununu sürdüren sarı-lacirverti takım, Dixon ve Antic'in sayılarıyla yeniden farkı açtı. İlk devrenin sonlarına doğru Ali Muhammed'in basketleriyle farkı 16'ya (45-29) çıkaran Fenerbahçe, ilk devreyi 45-31 önde bitirdi.

Sarı-lacivertli takım 3. periyoda hücumda yine etkili başladı. Maçın başından itibaren oyunun kontrolünü kaybetmeyen Fenerbahçe, periyodun hemen başında Datome'nin basketiyle farkı yeniden 16'ya (47-31) çıkardı. Kızılyıldız Telekom'dan Zirbes, savunmadaki etkili oyunuyla farkın açılmasını önlerken, periyodun sonlarında Udoh ve Antic'in basketleriyle sarı-lacivertli takım farkı 19'a (40-59) yükseltti. Maçın 3. periyodu, Fenerbahçe'nin 59-42 üstünlüğü ile sona erdi.

Son periyotta özellikle savunmada etkili olan ev sahibi Kızılyıldız Telekom, Gurudic ve Stimac'ın basketleriyle farkı azaltsa da karşılaşma Fenerbahçe'nin 74-60 üstünlüğü ile tamamlandı.

Fenerbahçe'de Antic 14 sayıyla en skorer isim olurken, Kızılyıldız Telekom'da da Stimac 13 sayıyla takımına katkı sağladı.

Bu sonuçla Fenerbahçe, dördüncü maçında üçüncü galibiyetini elde etti.

Karşılaşma başlamadan önce Kızılyıldız Telekom'un eski oyuncuları Pero Antic ve Nikola Kalinic'e üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Kızılyıldız Telekom formaları hediye edildi.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular