• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Facebook'ta Rahazsız Edenleri Engelleme

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta Zuckerberg hariç sizi rahatsız eden herkesi engelleyebilirsiniz.
06 Kasım 2015 Cuma 17:04

Facebook'ta Rahazsız Edenleri Engelleme

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden Facebook güvenlik konusunda bazı özelliklere sahiptir. Bu özeliklerden birisi de istemediğiniz ya da sizi rahatsız eden bir kullanıcıyı engelleyebilmedir. Bu engellemede bir kişi hariç sınır yoktur. Yani Facebook'ta Mark Zuckerberg hariç istediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz.

The Independent'ta yer alan habere göre Facebook'un aynı zamanda kurucusu olan Mark Zuckerberg'i hiçbir şekilde kullanıcılar engelleyemiyor. Engellemeye çalışan kullanıcıların karşılaştıkları mesaj ise şu:

'Bu profil şimdilik engellenemiyor. Topluluk standartlarımıza aykırı olduğunu düşündüğünüz sayfaları veya profilleri şikayet edebilirsiniz. Bunu bir hata sonucu gördüğünü düşünüyorsan lütfen bize bildir.'

Zuckerberg'in neden engellendiği belirtilmiyor ve bir 'teknik hata' olarak gösteriliyor. Oysa yıllardır bir tek Zuckerberg'in hesabında bu hata alınıyor ve engelleme işlemi gerçekleşmiyor.

40 milyonun üzerinde takipçisi bulunan Zuckerberg'in paylaşımları ortalama 100 bin beğeni alırken, paylaşımlara binlerce yorum yapılıyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı