• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Facebook Aile İlişkileri İçin Yeni Özellik Getiriyor

Facebook tarafından ilişki sorunlarını halletmek adına yeni uygulama getirilmektedir.
20 Kasım 2015 Cuma 19:00

Facebook Aile İlişkileri İçin Yeni Özellik Getiriyor

Sosyal medya kullanıcıların evliliklerini sona erdirecek kadar büyük olaylar yaratacak hale gelmiş bulunmaktadır. Facebook da bu konu ile alakalı olarak yeni gelişme yapmaya devam etmektedir. Yakın zaman da aktif edilmesi beklenen özellik sayesinde eşiniz veya sevgilinizi engellemeden sınırlama getirilmesi mümkün olacaktır.

Facebook'un yeni ayrılık aracı, eski sevgili ya da eşinizin görebileceği şeyler konusunda size bildirim gönderiyor ve yapacağınız paylaşımları görmelerini engelliyor.

Facebook, yeni uygulamanın çok yakın zamanda tüm dünyanın kullanımına açılacağını duyurdu.

Facebook'a göre, yeni aracın özellikleri şöyle:

-Eski sevgiliniz ya da eşinizin hareketlerini, onları engellemeden ya da arkadaşlık listesinden çıkarmadan, haber kaynağınızda daha az görebilirsiniz

-Yeni uygulama ile bu kişiler yeni paylaşımlar ya da fotoğraf etiketlerinde öneri olarak çıkmayacak

-Ekleyeceğiniz fotoğraflar, videolar ya da durum güncellemelerini eski partnerinizin göremeyeceği şekilde düzenleyebileceksiniz

-Eski paylaşımlarınızdan eski partnerinizin etiketlerini kaldırabilecek ve bu paylaşımların gizlilik ayarlarını istediğiniz kişiler görecek şekilde düzenleyebilecekseniz.

Facebook'ta şu anda birinin varlığından haberdar olmamak için o kişiyi arkadaşlık listesinden çıkarmanız ya da engellemeniz gerekiyor.

Ancak karşı taraf bunu yaptığınızı fark ediyor.

Uzmanlara göre her iki hareket de, ayrılmanın ardından 'Ben iyiyim' havasındaki kişilerin duruşlarını bozmak için yeterli nedenler.

Facebook ilişkiler ve evlilik için oldukça önemli bir alan.

New York'ta bir hakim, boşanma davası açtığı halde bir türlü bulamadığı kocasına, boşanma dilekçelerini Facebook üzerinden gönderen bir kadının bu hareketini dava için geçerli olarak kaydetti.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular