• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

E Okul Uygulamasında Ders Programı ve Notları Öğrenme

Birçok velinin işini kolaylaştıran e okul sistemi ile çocuklarınızın ders programını ve notlarını öğrenebilirsiniz.
06 Kasım 2015 Cuma 13:47

E Okul Uygulamasında Ders Programı ve Notları Öğrenme

İnternet ağının ülkemizde genişlemesi eğitim alanında da kolaylıkların oluşmasına ortam hazırlamıştır. Özellikle veliler artık internet kullanarak çocuklarının eğitimlerini daha yakından takip edebilmektedir. Buna yardımcı en önemli uygulama e okul uygulamasıdır. E okul uygulaması ile veliler çocuklarının ders programlarını ve notlarını takip edebiliyorlarç

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul veli bilgilendirme sistemini (VBS) hayata geçirdi. E Okul vbs sistemi sayesinde Öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki e okul vbs giriş ile haftalık ders programı nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

E-Okul, 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya getirilmiş olan eğitim öğretim takip hizmeti sistemidir. E-Okul devam süresi öğrencinin eğitime başladığı ilk günden başlayarak öğrenci mezun olana kadar uygulamayı kullanabilir. Bu uygulamayı kullanabilen öğrenciler; özel veya resmi anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri olmak zorundadır. Bu kurum ve kuruluşlar haricinde veli bilgilendirme internet uygulamasından yararlanmanız mümkün değildir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Nasıl Yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için öncelikle E-Okul veli bilgilendirme resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan ve sizden istenen öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını ilgili alanlara yazıp, hemen aşağısında bulunan güvenlik kodunu da girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılan sayfada sizden öğrencinin kimlik bilgileri istenecektir. Cilt numarası, aile sıra numarası ve benzeri bilgilerini girip öğrenciye ait fotoğrafı seçtikten sonra sisteme giriş yapabilir, öğrencinizi E-Okul veli bilgilendirme sisteminden kolayca takip edebilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

E Okul giriş ile haftalık ders programı nasıl öğrenilir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde 'Haftalık Ders Programı' başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin haftalık ders programını görüntüleyebilirsiniz.

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular