• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Diyarbakır da Birliğe Dönen Askere Küfürlü Saldırı

Sokağa çıkma yasağının sona ermesi ile birliklerine dönen askerlerimize küfür eden 6 kişi gözaltına alındı.
19 Kasım 2015 Perşembe 16:31

Diyarbakır da Birliğe Dönen Askere Küfürlü Saldırı

Doğu da yaşanan sıkıyönetim devam ederken askere karşı Diyarbakır da küfürlü saldırıda bulunan 6 kişi ile alakalı olarak gözaltı kararı verilmiş bulunmaktadır. Sokağa çıkma yasağı sonrasında merkezden birliklerine dönmek amacı ile harekete geçen 6 kişi hakkında operasyon sonucunda gözaltına alınmış bulunmaktadır.

Diyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi'nin Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde PKK'lıların kazdıkları hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 12 gün süren sokağa çıkma yasağı uygulandı. İlçede tervristlere yönelik operasyona katılan askerler, yasağın kaldırıldığı geçen Cumartesi günü ilçe merkezinden yürüyerek geçerek birliklerine döndü. Askerlerin ilçe merkezinden yürüyerek geçişleri sırasında hakaret ve küfür ettikleri tespit edilen 6 kişi, bugün Sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Silvan'ın Bağlar ve Feridun mahallelerinde özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonda, 14 Kasım günü askeri birliklerin yaya olarak çekildiği sırada, askere küfür ve hakaret ettikleri iddia edilen 6 kişi sorgulanmak üzere Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Gözaltına alınanlar arasında 18 yaşından küçük bir çocuğun da bulunduğu belirtilirken, sanıkların emniyetteki sorgusu devam ediyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı