• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Cumhurbaşkanı ile Başbakan görüşmesi yarına ertelendi

Hükümetin kurulması ardından Cumhurbaşkanı ile Başbakan görüşmesinin en zaman yapılacağı beklenirken ikilinin görüşmesinin tekrar ertelendiği belirtildi.
23 Kasım 2015 Pazartesi 21:46

Cumhurbaşkanı ile Başbakan görüşmesi yarına ertelendi

Normal de bu akşam yapılması beklenen görüşmenin alınan karar sonucunda yarın yapılacağı açıklanmış bulunmaktadır. Davutoğlu'nun hükümet kurulması sonrasında Cumhurbaşkanı ile yeni kabine görüşmesinde yapılacak konuşma merak edilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görüşmesi yarına kaldı.

Davutoğlu'nun bugün yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunması ve ardından yeni bakanları kamuoyuna duyurması bekleniyordu.

Ancak akşam saatlerinde bekenen görüşmenin yarın yapılacağı öğrenildi.

Görüşme sonrası Davutoğlu'nun yeni kabineyi açıklaması bekleniyor.

Başbakan Davutoğlu, dün yaptığı açıklamada kabinede yer alacak isimler konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüş ayrılığı yaşadığı iddialarına tepki göstermiş ve 'Yarın inşallah kendisi Ankara'ya teşrif edecekler, o zaman oturup konuşacağız, istişare edeceğiz, Türkiye'de şimdiye kadar nasıl olmuşsa bundan sonra da merak etmeyin, AK Parti'nin olduğu yerde kriz olmaz' ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan bu akşam Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ardından da TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı kabul edecek.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular