• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Cinsel Eğitim Sorununda İmamlardan Yardım İstendi

1. sınıftan başlatılan cinsel eğitime tepki veren müslüman ailelerle anlaşma sağlamak için bölge imamları araya sokulacak.
06 Kasım 2015 Cuma 13:42

Cinsel Eğitim Sorununda İmamlardan Yardım İstendi

Toronto halk okullarında 1 sınıftan başlayan cinsel eğitim dersleri son dönemlerde sorun oldu. Bu uygulamaya Müslüman ailelerden tepki geldi. Eğitimin 1 sınıftan başlamasına tepki veren Müslüman ailelerle anlaşma sağlanması için, yetkililer harekete geçti ve bölgedeki imamlarla görüşmelere başladı, onlardan yardım istedi.

Kanada'nın en büyük ve kalabalık eyaleti Ontario'da, hükümetin uygulamada ısrarlı olduğu cinsel eğitim dersi tartışması sürüyor.

Eyalet hükümetince alınan karar gereğince ilkokul 1. sınıftan itibaren başlayan cinsel eğitim dersi, eyaletteki Müslüman ailelerce protesto ediliyor. Birçok aile, çocuklarını ya okula göndermiyor ya da bölgelerindeki İslami okullara gönderiyor. Geçen yıldan bu yana Müslüman aileleri ikna edemeyen Toronto Halk Okulları Eğitim Kurulu, bölgede görevli imamlar ile toplantı yaptı.

Toronto ve çevresindeki imamları, eyalet halk okullarının müfredat programına konulan yeni cinsel eğitim dersi hakkında bilgilendiren kurul, binlerce ebeveyni çocuklarını okula göndermeye ikna etmeleri için imamlardan yardım istedi.

Cinsel eğitim dersine karşı çıkan bir grup ise çocuklarının derslerde mahrem yerlerine dokunmalarını öğreneceklerini, yaşları ile orantılı olmayan cinsel terim ve bunlara ait görsel materyaller ile zihinlerinin bulanacağını belirterek, uygulamayı protesto için broşür bastırıp dağıttı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular