• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

CHP Lider Tarafından Dokunulmazlık İle Alakalı Açıklama

Kemal Kılıçdaroğlu dokunulmazlığın kaldırılması ile hodri meydan çekti. Mecliste şuan için gündemde yer alan konu ise dokunulmazlıkların kaldırılması olmaktadır.
20 Nisan 2016 Çarşamba 23:20

CHP Lider Tarafından Dokunulmazlık İle Alakalı Açıklama

Birçok milletvekili olaylar ile alakalı olarak yorumlarını yaparken Kılıçdaroğlu konu ile alakalı olarak hodri meydan sizde kaldırın şekilde açıklama yaptı. İlerleyen günlerde bu durum sonucunda yaşanacaklar merak edilmektedir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nde partililer tarafından karşılandı. Devrek'te bir çay bahçesinde vatandaşlarla buluşan Kılıçdaroğlu, Devrek simidi ve gözlemesi ile kahvaltı yaptı. Vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Gökçebey İlçesi'ne geçerek partisinin İlçe Başkanlığı binasının açılışını yaptı. Kurdeleyi kestikten sonra partinin önünde toplanan vatandaşlarla tokalaşan, esnafla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Çaycuma İlçesi'ne geçti.

Çaycuma Belediyesi'nin toplu temel atma ve açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıklar konusuna değindi. CHP olarak kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlıkların kaldırılmasını istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

'Neden korkuyoruz biz? Açık ve net söylüyorum. Kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlık kalksın. Şimdi 'Dokunulmazlığı kaldıracağız' diyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu ve onun milletvekilleri diyor ki: Bizim dokunulmazlığımızı kaldırın. 'Kaldıracağız' diyorlar. Ama Davutoğlu diyor ki: Benim dokunulmazlığımı kaldırmayın, ben dokunulmaz olayım. Şimdi ben Ahmet Davutoğlu'na Çaycuma'dan 'hodri meydan' diyorum. Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum, yiğitsen sen de kaldır. Adam gibi adamsan kaldırırsın dokunulmazlığını. Neden korkuyorsun sen? Ahmet Davutoğlu dokunulmazlığının kaldırılmasından niçin korkuyor? Terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığı için korkuyor. 'Birisi gelir yakama yapışır, sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptın derse ben ne diyeceğim' diye korkuyor. Ben de söylüyorum zaten. Sen ve arkadaşların terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptınız. Bir ilçede kamyon üzerinde kalaşnikof dağıtılacak, Vali'ye talimat verecekler, 'Bunlara kimse dokunmasın.' Bunun hesabı sorulmayacak mı? Soracağız hesabını. Hiç kimse endişe etmesin. Dokunulmazlık konusunda hiçbir çekincemiz yok. Açık ve net söylüyoruz. 'Sayın Davutoğlu, sen ve yolsuzluk yapan bakanların, onların da dokunulmazlığını kaldır, yolsuzluk yapanların önüne yatma' diyoruz. Haklı mıyız? Hırsızlık yapan adamın Meclis'te ne işi var? Yolsuzluk yapan adamın Meclis'te ne işi var? Yargının karşısına çık yapmadıysan. Ama ağabeyi izin vermez. Çünkü vesayet altındadır.'


YORUMLAR

300 karakter kaldı