• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Ceyhan'da HDP'li Grup Polisle Kargaşa Yaşadı

HDP'li grup polisin uyarılarına rağmen dağılmayınca mecburi olarak müdahale gerçekleştirildi.
19 Kasım 2015 Perşembe 23:56

Ceyhan'da HDP'li Grup Polisle Kargaşa Yaşadı

Adana iline bağlı olan Ceyhan ilçesinde gergin anlar yaşandın. Silvan da yaşanan olaylar ile alakalı olarak toplanan bir grup HDP'li polisin dağılın uyarılarını dikkate almayarak yürüyüşe devam etmek isteyince polis müdahale yaparak grupları dağıtmaya çalıştı. İlçe de polislere yaşanan karmaşalar ile alakalı olarak daha da dikkatli olunması gerekildiği uyarısı yapıldı.

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde Silvan'daki olayları protesto etmek için izinsiz yürüyüş yapmak isteyen HDP'lilere, polis TOMA ve biber gazıyla müdahale etti.

HDP Ceyhan İlçe Başkanı Tahir Özdemir ve partililer, Küçükkırım Mahallesi'nde toplanarak Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki olayları porotesto etmek için yürümek istedi. Terör örgütü PKK ve elebaşısı Abddullah Öcalan lehine slogan atan gruba, izinleri olmadıkları gerekçeyisle polis tarafından engellendi. Dağılmaları konusunda yapılan uyarılara rağmen yürüyüşe devam etmek isteyen gruba, polis TOMA ve biber gazıyla müdaha etti. Polisin müdahalesine, gösterici grup da taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. Polis, kendisine direnen küçük gruplara müdaha etmeye devam ediyor.

Olaylar sürerken, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız ise ekipleri ve nöbet noktalarında görevli personeli dikkatli olmaları konusunda uyardı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı