• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Burak Yılmaz Çinlilerin Oyuncusu Olmak İçin Gidici

Galatasaray oyuncusu Burak Yılmaz, Demba ba'nın takımı için teklif sunulmuş bulunmaktadır.
19 Aralık 2015 Cumartesi 15:10

Burak Yılmaz Çinlilerin Oyuncusu Olmak İçin Gidici

Demba ba'nın yer aldığı Çinli takım şimdide gözüne Burak Yılmaz'ı kestirmiş bulunmaktadır. Çin kulübü kara kartalların oyuncusu Demba ba'yı aldıktan sonra şimdide aslanların oyuncusu Burak Yılmaz'a göz koymuş bulunmaktadır. Yılmaz her ne kadar bu duruma sıcak bakmasa da Galatasaray yönetiminin teklifi değerlendireceği beklenmektedir.

Çinliler Burak Yılmaz'ı, Demba Ba'nın partneri yapmakta kararlı... Galatasaray'ın golcüsünü kadroya katmak için sarı kırmızılıların kapısını 8 milyon Euro'luk bonservis bedeliyle çalan Shanghai Greenland Shenhua Kulübü, yıldız futbolcuyla da temasa geçti... Teklifi hazırda tutan ve Burak Yılmaz'ı, Demba Ba'nın yanına monte etmek isteyen Çin Kulübü'nün Başkanı Wang Jiesen, golcünün menajeri Ali Egesel ile görüştü.

Burak Yılmaz ise kariyerini Çin'de devam ettirmeye pek sıcak bakmasa da Shanghai kulübü, Drogba ve Demba Ba örneklerinde olduğu gibi Kral'ı servet niteliğinde teklif ile kadrosuna katmakta ısrarcı.

İstanbul'a kadar gelen Başkan Jiesen, Burak Yılmaz''a 'Evet' dedirtmek için yıllık net 5 milyon Euro'yu masaya koydu.

Çinliler, ayrıca 3 yıllık kontrat yani Burak'ın 'Evet' demesi halinde imza karşılığı 15 milyon Euro taahhüt etmiş oldu.

Galatasaray'dan yıllık 2 milyon 850 bin Euro kazanan ve 2019 yılına kadar kontratı bulunan Burak Yılmaz ise bu teklife 'Hayır' dedi.

Ve menajeri aracılığıyla görüşmede Burak'ın Çin kulübünden imza için yıllık 7.5 milyon Euro istediği öğrenildi.

Yani Burak Yılmaz, kariyerini Çin'de devam ettirmek için Galatasaray'da kazandığının neredeyse 3 katı para talep etti. Bu rakam da yaklaşık olarak 71 milyon TL yapıyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular