• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Başbakan Parti Liderlerinden Randevu İstedi

Ahmet Davutoğlu gelişen olaylar ile alakalı MHP ve CHP lideri ile görüşme talep etti. Başbakan olarak görevini devam ettiren Davutoğlu diğer parti liderlerinden randevu talep etti.
22 Aralık 2015 Salı 23:12

Başbakan Parti Liderlerinden Randevu İstedi

Kılıçdaroğlu için randevu tarihi 30 Aralık gibi görülürken Bahçeli ile görüşmenin ne zaman olacağı ile alakalı olarak bilgi verilmemiş bulunmaktadır. Liderlerin bu şekilde görüşmesi uzun süredir yapılmamıştır bulunmaktadır.

Davutoğlu, 30 Aralık'ta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa, iç tüzük ve reformları görüşmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önümüzdeki hafta için randevu istedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bu isteği kabul ettiği öğrenildi. Bu görüşmede mini anayasa önerisi kapsamında Yargıtay ve Danıştay yerine temyiz mahkemeleri, bireysel başvuruda yeni düzenleme, HSYK'nın yapısının değiştirilmesi, askeri yargının kaldırılması gibi başlıkların ele alınması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu, yeni anayasa konusunda muhalefet liderlerine görüşlerini soracak ve yol haritasının belirlenmesi süreci başlayacak.

Davutoğlu, iç tüzük konusunda da genel kurul çalışmalarının 'yasama' ve 'tartışma' günleri olarak ayrılmasını teklif edecek. Bütçe için de muhalefetle görüşecek olan Başbakan Davutoğlu, yeni hükümetin reformları için destek isteyecek.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gelecek hafta için randevu isteyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 30 Aralık için randevu verdi. Başbakan ve CHP Genel Başkanı 30 Aralık tarihinde bir araya gelecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'ndan gelecek hafta için randevu istedi.CHP Genel Başkanı da Başbakan'a 30 Aralık tarihi için randevu verdi.

Edinilen bilgiye göre, Başbakan'dan gelen randevu talebinde 'Gelecek hafta görüşmek istiyoruz' denildi.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular