• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Bakanlıktan Mısır'a Gideceklere Terör Uyarısı

Teröre karşı verilen kırmızı alarm sonrasında bakanlık tarafınan da Türkiye de uyarı yapıldı.
19 Kasım 2015 Perşembe 23:42

Bakanlıktan Mısır'a Gideceklere Terör Uyarısı

Paris de yaşanan terör saldırıları sonrasında Dünya genelinde terör karşı ciddi anlamda gerekli önlemler alınmış bulunmaktadır. Bakanlık tarafından da bu konu ile alakalı olarak ülkemizde Mısır'a seyahat konusunda olabilmesi yüksek olan terör saldırısı konusunda gerekli uyarılar yapılmış bulunmaktadır. Bakanlık gerekli duyuruyu resmi olarak şu şekilde yayınlandı.

Rus Kogalymavia Havayollarına ait Airbus 321 tipi uçak, Mısır'ın tatil beldesi Şarm el Şeyh'ten havalandıktan 23 dakika sonra Sina Yarımadası'na düşmüş, 224 yolcu ve mürettebattan kurtulan olmamıştı.

Daha sonra bunun bir kaza değil IŞİD ile bağlantılı bir terör saldırısı olduğu anlaşılmıştı. Rusya, teknik tespitlerin ardından 31 Ekim'de Mısır'ın Sina Yarımadası'nda bir Rus yolcu uçağının düşürülmesinin, 'terör eylemi' olduğunu açıklamıştı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan bugün akşam saatlerinde yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

'Mısır'ın Sina bölgesinde yer alan Şarm El Şeyh ve çevresindeki güvenlik durumuna bağlı son gelişmeler çerçevesinde, bazı havayolu şirketlerinin bu kente uçak seferlerini durdurdukları ya da kesintilere gittikleri görülmektedir.

Bu durum karşısında, Şarm El Şeyh'e seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın, söz konusu riskleri dikkate almalarında fayda bulunduğu düşünülmektedir.

Vatandaşlarımızın gelişmeleri ve yapılacak diğer bilgilendirmeleri,

Facebook üzerinden; https://tr-tr.facebook.com/TCKahireBuyukelciligi/

Twitter üzerinden; https://twitter.com/turkembcairo

Internet üzerinden;

http://www.mfa.gov.tr/sub.tr.mfa?b3026181-6b8f-4fc6-9327-a5113446ce95

adreslerinden takip etmeleri rica olunur.'


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular