• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Bahçeli 10 Kasım Törenine Katıldı Mı?

Törende ön saflarda görünmeyen önemli ismin törende bulunduüu kesinleşti. Bahçeli 10 Kasım Törenine Katıldı Mı?
11 Kasım 2015 Çarşamba 12:12

Bahçeli 10 Kasım Törenine Katıldı Mı?

10 Kasım ulu önderi anma etkinliklerine siyasetten dünyasından birçok temsilci katıldı. MHP genel başkanı Devlet Bahçeli'nin ön sıralarda görülmemesi törene katılıp katılmadığı hakkında soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştu. Ancak ortaya çıkan fotoğraflarda MHP lideri arka sıralardan törene yardımcılarıyla birlikte katılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.

Anıtkabir'deki anma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı.

10 Kasım nedeniyle ilk tören bugün Anıtkabir'de yapıldı. Tören, saat 08.55'de devlet erkanının Aslanlı Yol'da yürüyüşü ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde; TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Tuğrul Türkeş ve Cevdet Yılmaz, yüksek yargı organlarının başkanları, Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları,siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

Kılıçdaroğlu, anamuhalefet lideri olduğu ve protokol sıralaması da Meclis Başkanı ile başladığı için protokolde 5. sırada bulunuyor. Meclis'te temsil edilen diğer parti temsilcileri ise bakanlar ile komutanlardan sonra protokolde yer alıyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular