• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Aziz Sancar'ın Ödülü Anıtkabir Sergisi İçin Teslim Edildi

Nobel ödülü alan Aziz Sancar Anıtkabir'e teslimi için ödülü Orgeneral'a teslim etti.
15 Aralık 2015 Salı 16:16

Aziz Sancar'ın Ödülü Anıtkabir Sergisi İçin Teslim Edildi

Ülke gündeminde aldığı ödül sayesinde büyük bir başarının sahibi olan Aziz Sancar aldığı ödülün Anıtkabir'e teslimi için Genelkurmay'a gerekli teslimatı gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Bizzat olarak Hulusi Akar'a teslim ettiği ödülü yakın zaman da Anıtkabir'de sergiye çıkacağı açıklanmış bulunmaktadır. İşte olay ile alakalı olarak yaşanan son gelişmeler şu şekilde olmaktadır.

Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın, Nobel madalyasını ve sertifikasını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a teslim ettiği öğrenildi.

İsveç'in başkenti Stockholm'deki Nobel ödül töreninin ardından Türkiye'ye gelen Sancar, sabah saatlerinde Genelkurmay Başkanlığını ziyaret etti.

Edinilen bilgiye göre, Aziz Sancar burada düzenlenen bir törenle Nobel madalyasını ve sertifikasını Orgeneral Akar'a teslim etti. Prof. Dr. Sancar'ın, sertifika ve madalyasını sergilenmek üzere Anıtkabir'e teslim edeceği bir başka tören için de 19 Mayıs'ta yeniden Ankara'ya geleceği öğrenildi.

Prof. Dr. Aziz Sancar, bugün öğleden sonra da Anıtkabir'i ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. AzizSancar'ı sabah saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etmiş, kabulde Prof. Dr. Sancar'ın eşi Gwen Sancar da yer almıştı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular