• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

ATM'ler Sayesinde Ayda 2 Bin Lira Kazanıyorlar

Bankalar ATM'lerini koymak amacı ile iki bin lira civarında kira ücreti ödemekteler. Bankalar özellikle işlek yerlerde işyerlerinin bir bölümünü veya ATM sığacak alanları kiralayarak 2 bin lira civarında ödemeler yapmaktadır.
19 Kasım 2015 Perşembe 23:59

ATM'ler Sayesinde Ayda 2 Bin Lira Kazanıyorlar

Kullanımı artan bankacılık işlemleri artık kullanıcıların da gelir kapısı olabilmektedir. Bakanların ATM'leri için yer kiralamanız halinde ayda 2 bin lira gibi bir ücret ödemesi almanız mümkün olmaktadır.

Dükkanının bir bölümünü, anlaştığı bankanın ATM'sine ayıran esnaf, cihaz başına 2.000 TL'ye kadar para kazanabiliyor.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre İstanbul'un işlek caddelerinde yer almak isteyen bankalar bazı dükkanlarla anlaşıp mağazanın bir kısmını ATM'ye dönüştürüyor. Hızla yayılan 'Dükkan tipi ATM'ler hem kira yükünü hafifletmek isteyen esnafa hem de bankalara kazandırıyor. Uygulamayla ciddi ek gelir elde edebildiğini gören mülk sahipleri 'Ana cadde üzerine ATM kurulabilen dükkan' başlıklı ilanlar veriyorlar. Merkezi noktalarda olmak isteyen bankalar da bu tekliflere yoğun ilgi gösteriyoryan.

Türkiye genelinde 4 bin 200 ATM'ye sahip Akbank, 'Dükkan tipi ATM' açan kurumlardan biri. Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz dükkanlarla da anlaşıp kurulum yaptıklarını söyledi. Oğuz, 'Alanları, müşterilerimizin lokasyonlarını, nüfusun yoğun olarak bulunduğu bölgeleri değerlendirerek belirliyoruz. Ayrıca müşterilerimizin bize daha rahat ulaşabilmeleri için onlardan ATM kurmamızı istedikleri yerleri de sosyal medyadan soruyor ve onların görüş ve isteklerini değerlendirerek kurulumlarımıza öncelik veriyoruz' dedi.

Bankalar işlek caddelerde dükkan sahiplerinden kısmi cephe kiralaması yapıyor. Müşteri kitlesinin yoğun olduğu noktalar, şube bulunmayan lokasyonlar gibi işlek noktalarla alışveriş merkezleri en gözde yerler arasında yer alıyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı