• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Asgari Ücret Ne Zaman 1300 Lira Olacak?

Maliye bakanı Şimşek çok merak edilen asgari ücret zammı hakkında açıklamada bulundu.
07 Kasım 2015 Cumartesi 12:08

Asgari Ücret Ne Zaman 1300 Lira Olacak?

Çok konuşulan seçim vaatlerine iktidara tekrar gelen AKP'li isimlerden cevap geliyor. Maliye bakanı özellikle merak edilen asgari ücretin 1300 lira olacağı konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek ne dediysek olacak diyerek kendinden emin bir şekilde en kısa zamanda asgari ücretin 1300 lira olacağını dile getirdi.

AKP kurmayları arasında çelişkiye neden olan asgari ücrete son noktayı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek koydu. 1 Kasım'da yapılan seçimlerde Gaziantep'ten parlamentoya giden AKP Milletvekilleri bugün mazbatalarını aldı.Milletvekilleri, AKP Gaziantep il ve ilçe yöneticileri ile birlikte kentte , otobüsle ' teşekkür' turu attı.

Günün mesajını Maliye Bakanı olan Gaziantep Milletvekili Mehmet şimşek verdi. Şimşek 'Asgari ücrette ne dediysek olacak. 1300 lira dedik ve olacak. Tüm vaatlerimizin arkasındayız ve yerine getireceğiz.dedi.

Mazbata alımında konuşan Maliye Bakanı Memet Şimşek, ' Milletimizin teveccühüne layık olacağız.Artık Türkiye için hizmet ve çalışma zamanı, verdiğimiz tüm vaatlerin sonuna kadar takipçisi olacağız.Asgari ücrette ne dediysek olacak. 1300 lira dedik ve olacak. Tüm vaatlerimizin arkasındayız ve yerine getireceğiz'dedi.

Üzerinde 'Teşekkürler Gaziantep ' ve ' Haydi Bismillah' yazan mavi renkli üstü açık otobüsle yapılan şehir turuna; Gaziantep Milletvekili seçilen; AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ahmet Uzer, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Nejat Koçer, Abdulkadir Yüksel ve Mehmet Erdoğan' katıldı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular