• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Asena Erkin Ayrılmak İstediğini Açıkladı

Caner Erkin'in eşi Asena erkin iş ortaklığından ayrılacağını dile getirdi. Asena Erkin Ayrılmak İstediğini Açıkladı
05 Kasım 2015 Perşembe 13:41

Asena Erkin Ayrılmak İstediğini Açıkladı

Moda sektöründe yaptığı işlerle adından sık sık bahsettiren, ünlü oyuncu Caner Erkin'in eşi Asena Erkin hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Ortaya atılan iddiaya göre Asena Erkin ortağı Alex Jansen ile ayrılmayı düşünüyor. Bunun nedeni ise firmalarının son zamanlarda fazla zarar etmesidir.

Asena Erkin'in, tasarımcı Alex Jansen ile yollarını ayırdığı söyleniyor. Erkin'in bu kararının sebebi henüz bilinmezken, Jansen'i sosyal medyadan da sildiği ortaya çıktı. Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin'in eşi Asena Erkin'in, Hollandalı moda tasarımcısı Alex Jansen ile yollarını ayırdığı söyleniyor. İddialara göre, sosyetik güzel, 'Asena & Alex' markasını yarattığı Jansen ile ortaklığına son verdi.

SOSYAL MEDYADAN DA SİLDİ

Asena'nın bu kararından sonra, ürünlerinin satışının yapıldığı asenaandalex.com adlı web sitesinin adını asenaandco.com olarak değiştirmesi dedikoduları daha da güçlendirdi. Erkin'in bu kararının sebebi henüz bilinmezken çalışma arkadaşı Alex Jansen'i sosyal medya hesaplarından da sildiği ortaya çıktı.

FİYATLARI DUDAK UÇUKLATMIŞTI

Asena Erkin 'Asena & Alex' markasının internet üzerinden satışlarına kısa bir süre önce başlamıştı. Düz beyaz tişörtün 300 TL'ye, tek ceketin 7 bin TL'ye satıldığı koleksiyonun fiyatları dudak uçuklatmıştı. Asena Erkin (Atalay), (d. 21 Kasım 1989) Antalyalı varlıklı bir ailenin çocuğu olup, futbolcu Caner Erkin'in eşidir. Çiftin Çınar isimli bir erkek çocukları bulunmaktadır. Asena Erkin ayrıca moda danışmanlığı ve tasarımı yapmaktadır.

2014 yılı Temmuz ayında Show TV televizyon kanalında yayınlanan 'Hey Canlı' isimli televizyon programında sunuculuk yapmıştır. Bunların yanı sıra 'ASE 88' ismiyle moda tasarımları yapmaktadır. Biyografi İzmir'de doğan Asena'nın bir erkek kardeşi bulunmaktadır. Aslen Antalyalı ve oteli olan varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Asena'nın kızlık soyadı Atalay'dır. Denizli ilinde Lise eğitimini tamamlayan Asena, İspanya'da 2,5 yıl süren bir eğitimin ardından tekrar Türkiye'ye dönmüştür. Ankara ilinde Bilkent Üniversitesi'nde İşletme bölümünde öğrenim görmeye başlamış ancak 19 yaşında evlenmesi nedeniyle, eğitimini dondurarak İstanbul iline gitmiştir. Futbolcu Caner Erkin ile 19 yaşında 18 Haziran 2010 tarihinde evlendikten sonra, çiftin 25 Nisan 2011 tarihinde erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Çocuklarına Çınar adını koymuşlardır.

Moda tasarımına merakı olan Asena, çevresinden tepki almamak amacıyla İstanbul'da bulunan Beykent Üniversitesi'nde Tekstil-Moda tasarımı bölümünde eğitim görerek, bu bölümü tamamladı. Moda tasarımcısı olarak çalışmalarına başlayan Asena Erkin, öncelikle eşi Caner Erkin'in giydiği forma numarası olan 88 ve başına Ase'yi eklemesi ile 'Ase 88' adıyla WhatsApp'da tasarımlarının satışına başladı. Daha sonra medyaya 2014 yılı Şubat veya Mart aylarında Nişantaşı'nda vintage butik açacağını ve burada ikinci el eşyaların satılacağını açıkladı.

Özel yaşamı Özellikle, 'Ase 88' isimli marka sosyal platformlarda tanınır hale gelmeyi başarmıştır. Erkin'in 'Ase 88' markasını, futbolcu eşi Caner tarafından açılan 'Caner 88' isimli moda şirketi altında tasarladığı ve 2013 yılında bu moda şirketinden eşine hiç hisse vermemesi nedeniyle eşiyle tartıştıkları ve boşanmak istediklerine dair haberler 2013 yılında medyada yer almıştır.

Asena Erkin ayrıca şarkıcı Berkay ile Nişantaşı'nda bir kuyumcudan birlikte çıkarken görüldüklerine dair haberler medyada yer almış fakat bu haberlerin doğru olmadığına dair açıklamalarda yayınlanmıştır. 2014 yılı Eylül ayında sunucu Duygu Çetinkaya, Asena Erkin için 'Yüzüne kese kağıdı taksın' şeklinde beyanda bulunmuş ve Asena Erkin'in gençlere kötü örnek olduğunu açıklamasında belirtmiştir. Asena Erkin ise Duygu Çetinkaya'nın bu açıklamaları için 'İt ürür, kervan yürür' ifadesini kullanmıştır.


YORUMLAR

300 karakter kaldı