• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Apple Modellerinin Kamerası İçin 800 Kişi Çalıştırıyor

Apple cihazlarının kamera modellerini geliştirmek adına 800 kişiyi bünyesinde barındırıyor.
22 Aralık 2015 Salı 23:36

Apple Modellerinin Kamerası İçin 800 Kişi Çalıştırıyor

Dünya markası olan Apple, tek model olan iPhone telefonu ile milyonlarca kişinin takip ettiği model olmaktadır. iPhone cihazının sadece kamerasının kalitesi için Apple bünyesinde 800 kişiyi çalıştırmaktadır. Kamera konusunda kaliteyi artırmak adına 800 çalışan gelişim yaratmaya çalışmaya devam etmektedir ve Apple kalitesini bu şekilde koruduğunu göstermiş bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple'e yakın Charlie Rose'un yaptığı habere göre Apple, akıllı cep telefonu serisi iPhone'de yer alan kameraların kalitesinin sürekli olarak geliştirilmesi için 800 kişiyi istihdam ediyor.

Yahoo'nun sahibi olduğu fotoğraf platformu Flickr'ın verilerine göre 2015'in en popüler kameraları arasında başı çeken iPhone ailesi, bu popülerliği ve beğenilen yüksek video ile fotoğraf kalitesini arkasında yer alan büyük bir ekip ile sağlamakta.

Amerika merkezli '60 Minutes' programı kapsamında Tim Cook ile önemli röportaj gerçekleştiren ve şirketin gizli geliştirme merkezlerine giriş yapma şansı tanıyan Charlie Rose, iPhone'lar hakkında oldukça dikkat çeken bir bilgiyi ortaya çıkartmayı başardı.

Bu kapsamda Graham Townsend'in başında bulunduğu iPhone kamera test laboratuvarına da giriş yapıldı ve sadece iPhone kamera teknolojileri üzerinde tam 800 mühendisin (Bu kişiler başka departmanda görev yapmıyor) çalıştığı öğrenildi. Townsend tarafından verilen bilgiler arasında oldukça ufak boyutlarına rağmen her iPhone kamera modülü içerisinde 200'den fazla parçanın olduğunu da dikkatleri üzerine çekerken, tur kapsamında Apple'ın kameraları farklı ışık koşullarında test ettiği deneme alanı da görüntülendi.

Uzun zamandır kamera performansları ile beğeni toplayan iPhone modelleri, konunun açıkça gösterdiği üzere bu seviyeyi büyük bir geliştirme ekibi ile elde ediyor. Sadece kamera için bu kadar fazla emeğin harcanması ise şirkete olan hayranlığı arttırıyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular