• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Ali Baba ve 7 Cüceler Basına Tanıtıldı

Cem Yılmaz yeni filmini tanıtırken izleyenleri gülmekten kırıp geçirdi. Tabi ki önemli açıklamalarda bol bol da mizah vardı.
12 Kasım 2015 Perşembe 13:27

Ali Baba ve 7 Cüceler Basına Tanıtıldı

Cem Yılmaz tartışmasız ülkemizin en önemli isimlerinden biridir. Büyük komedyen yeteneklerini sinemaya da taşıyan Yılmaz'ın son filmi de basına tanıtıldı. Ali Baba ve 7 cüceler adlı filmin tanıtımında ünlü yıldız önemli açıklamalarda bulundu.

Gösterimden önce sahneye çıkan Cem Yılmaz, salona dönerek, 'Daha önce filmi izleyen var mı filmi?'diye sordu. Salondan kahkahalar yükselirken, ünlü komedyen, 'Korsanın neler yaptığını daha önce bildiğim için, ola ki birileri izlemiş olabilir diye düşündüm' yanıtını verdi.

Basın mensupları, kameralarını ve fotoğraf makinelerini salon girişine bırakarak 110 dakikalık filmi izledi. Filmin ardından, Cem Yılmaz, oyuncular Çetin Altay, İrina Ivkina,Yosi Mizrahi ve abisi Can Yılmaz ile birlikte kameraların karşısına geçti.

BULGARİSTAN'DA ÇEKİLDİ

Filmin senaryosunu yazdığını, 'birazcık da' yönettiğini söyleyen Cem Yılmaz, 'Ocak ayında başlandı. Hikaye gereği Sofya'da filimci arkadaşlarla buluştuk. Uzakta olmasına rağmen, bizim gibi düşünen çalışkan bir ekiple 8 haftada çekimleri tamamladık' diye konuştu.

'İRİNA'YI TERCİH ETTİM'

Başrolü paylaştığı İrina Ivkina'nın ilk filmi olduğunu hatırlatan Cem Yılmaz, 'Daha önce oyunculuk deneyimi yok. İyi Türkçe biliyor. Rusça, Bulgarca, Türkçe bilen birini arıyordum. Seçenekler üçtü. Biri 57 yaşındaydı. İrina'yı tercih ettim' dedi.

'EĞLENCELİ BİR HİKAYE'

'Yine aynı adamlarla bir film çektim' diyen Cem Yılmaz, 'Küçük bir rol de olsa Ozan Güven de yer aldı' diyerek espri yaptı. Yılmaz, 'Orta bütçeli bir film. Biraz zahmetli bir prodüksiyondu. Eğlenceli bir hikaye oldu' diye konuştu.

İZZET ALTINMEŞE'NİN OĞLU BABASINI OYNADI

Filmde İzzet Altınmeşe ile ilgili yer alan canlandırmada İzzet Altınmeşe'nin oğlunu oynattıklarını vurgulayan Yılmaz, 'Hiçbir masraftan kaçınmadık' diye de espri yaptı.

ALTAY: HEPİMİZ KATKI YAPTIK

Oyunculardan Çetin Altay da, bir soru üzerine, filme katkısını, 'Çok keyifli bir ortamımız vardı. Çok çalıştık. Orada aklımıza gelen bir şeyi, genel yapıyı bozmayacaksa, hepimizin katkı yaptığını düşünüyorum'şeklinde yanıtladı.

BÜTÜN DİLLERDE NASIL KONUŞTU?

Filmde Türkçe dışında Rusça, Bulgarca, Arapça, İtalyanca ve İspanyolca konuşan Cem Yılmaz'a bunu nasıl başardığı soruldu. Yılmaz, 'İrina'nın Türkçe konuşması gibi değil. O çok hakim. Biz çok zorlandık. Ben sahnelerin yüzde 95'inde bir yerlere yazıyordum replikleri' yanıtını verdi.

'BEYAZ TÜRK' KARAKTERİ

'Filmdeki Tayanç Pakça karakteri için Biz bir 'beyaz Türk' arıyorduk. Aklımıza direkt Ozan Güven geldi' diye espri yapan Yılmaz, 'Oynar mısın, dedik. 'Neden oynamayayım ya' dedi' şeklinde konuştu.

Karakteri canlandıran Yosi Mizrahi ise Cem Yılmaz ile görüşmeye boynunda fular ve motosikletle gittiğini anlattı.

HESAPLI HARRELSON

Çetin Altay'ın Woody Harrelson'a olan benzerliğini hatırlatan bir basın mensubuna yanıt veren Cem Yılmaz, 'O zaten... Woody Harrelson'ın kafası yerinde olanı, hem de hesaplısı' dedi.

MÜZİKLERİN HEPSİ UYGUN

Filmin türüne çok uygun müzikler yapıldığını söyleyen Yılmaz, 'Müziğin hissedilmemesi üzerine çalışarak yaptığımız bir şey. Filmin türüne çok uygun bir çalışma oldu' şeklinde konuştu.

'UYARLAMADA EHLİYETLİ DEĞİLİM'

Neden klasik mizah edebiyatından bir uyarlama yapıp yapmadığı sorusuna da yanıt veren Yılmaz, 'O konuda kendimi ehliyetli hissetmiyorum. Olabilir. Ama biraz daha olgunlaşmak lazım. Eğlence türü bile benim yeteri kadar enerjimi alıyor' dedi.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular