• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Adana'da IŞİD'e Katılmak İçin Gelen 38 Kişi Yakalandı

Birçok ülkeden IŞİD terör örgütüne katılmak için gelen 38 kişi emniyet güçlerince yakalandı.
09 Kasım 2015 Pazartesi 12:54

Adana'da IŞİD'e Katılmak İçin Gelen 38 Kişi Yakalandı

IŞİD terör örgütüne katılmak için ülkemize gelen teröristleri yakalamak için emniyet ve istihbarat güçleri özenle çalışmaktadır. Bu konuda düzenlenen son operasyonda 15'i çocuk 38 kişi yakalandı. Adana'da yakalanan kişilerin Azerbaycan, Endonezya, ırak, Tacikistan, Kırgızistan, Afganistan ve İran'dan kaçak geldikleri açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'nde bir evde çok sayıda yabancı uyruklu şahısların kaldığı ve buradan da Suriye'ye gidecekleri ihbarını aldı.

Eve yapılan baskında Azerbaycan, Endonezya, Irak, Kırgızistan, Tacikistan, İran ve Afganistan uyruklu 15'i çocuk, 10'u kadın, 13'ü erkek toplam 38 kişi yakalandı. Polis bu şahıslara yer temin eden ve Suriye'ye geçişlerini sağlayacak olan H.Ö. ve İ.G. isimli iki kişiyi de gözaltına aldı. Yabancı uyruklu şahıslar emniyete getirilip ifadeleri alındı. Şahısların Adana'ya turistik amaçlı geldiklerini söyledikleri öğrenildi. Yabancı uyruklu şahıslar ifadelerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıpa getirildi.

ANNE KUCAĞINDA BİBERONLA MAMA İÇİYOR

38 yabancı uyruklu şahıstan 15'inin çocuk olduğu görüldü. Sağlık kontrolüne giderken bir bebeğin annesinin kucağında hiç bir şeyden habersiz biberonla mama içmesi dikkat çekti. Yabancı uyruklu şahıslar basın mensuplarına da çekim yaptıkları için tepki göstererek, 'Film mi çekiyorsunuz, neden çekiyorsunuz' dedi. Sağlık kontrolünün ardından göçler idaresine götürülen şahıslar, buradan da memleketlerine gönderildi. Yabancı uyruklu şahıslara yer temin eden ve onları Suriye'ye götürecek olan 2 zanlının da sorgusu devam ediyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı