• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

ABD'de Asgari Ücret Protestoları

15 dolar amaçlı uğraş yürüyüşlerinde ABD sokaklara döküldü. İnsanların asgari maaş konusunda memnun olmaması sadece ülkemizde değil hemen hemen her ülkede olan bir durumdur.
11 Kasım 2015 Çarşamba 11:38

ABD'de Asgari Ücret Protestoları

Bu maaş sorununa çözüm bulmak isteyen ABD vatandaşları protesto etti. ABD'nin birçok ilinde yapılan protestolarda amaç saatlik asgari ücretin en az 15 dolara çıkarılmasıdır.

ABD'de birçok ilde, saatlik asgari fiyatın 15 dolara çıkarılması amaçlı gösteriler tertip etti.

Çoğunluğunu çabuk yemek sektöründeki işçilerin meydana getirdiği binlerce birey , '15 dolar amaçlı uğraş ' sloganıyla düzenlenen gösterilerde, 2016'da ifade edilecek başkanlık seçimleri için yarışan adaylara asgari para konusundaki vaatlerini izah daveti inşa etti .

New York'ta sıhhat personelinin da yüklü dayanak verdiği eylemde, onlarca gösterici New York belediye binası yakınındaki Foley Square'de toplandı.

Gösteriye dahil olan New York Valisi Andrew Cuomo, kent müesseselerinde vazife yapan işçiler için saatlik en az fiyatın 15 dolara çıkarılması amaçlı emir verdiğini duyurdu. Cuomo, göstericilere hitaben, 'New York ilericilikte bu ülkenin başkentidir. Eşitlik ve adalet amaçlı savaşırız. İlk biz yaparız ve örneğimizle sokak gösteririz' diye konuştu .


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular