• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

11 Yaşındaki İdil'in Acil Kapl Nakline İhtiyacı Vardır

Kalp yetmezliği nedeniyle makineye bağlanan küçük İdil'in en kısa sürede kalp nakline ihtiyacı bulunmaktadır.
09 Kasım 2015 Pazartesi 13:34

11 Yaşındaki İdil'in Acil Kapl Nakline İhtiyacı Vardır

Kalp yetmezliği ölümle sonuçlanan hastalıkların başında gelmektedir. Bu rahatsızlıkla küçük yaşına rağmen mücadele eden İdil'in kalbi aniden durdu. Bu hastalığın çözümü de kalp naklidir. Şimdi makineye bağlı olarak yaşamını sürdüren 11 yaşındaki küçük İdil'in, hayatta kalmasına devam etmesi için ek kısa zamanda kalp nakli yapılması gerekiyor.

11 yaşındaki Deha İdil Körgelen, adeta zamanla yarışıyor. Doğuştan kalp yetmezliği bulunan ve 2 gün önce kalbi duran İdil, Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde makineye bağlanarak yaşam savaşı vermeye başladı. Doktorların kısa süre içinde kalp nakli olmazsa hayatını kaybedeceğini belirttiği küçük kıza AB (+) veya O (+) kan grubundan donör bulunması gerekiyor. 0-18 yaş arası donör bulmak için sıra bekleyen aile, zamanla yarışıyor.

Yetkililerden ve duyarlı vatandaşlardan yardım isteyen İdil'in anne ve babası, iyi bir haber bekliyor. Kalp yetmezliği bulunan çocukların kalbinin durması halinde, makineye bağlı uzun süre yaşatılamadığı belirtiliyor. Devlet memuru olan baba Hasan Körgelen, 'Kızımın kurtarılmasını istiyorum. Hastanede sonuna kadar umutla bekleyeceğim' dedi. Uygun kalbin kısa sürede bulunacağını umduğunu kaydeden Körgelen, kızının arkadaşları gibi hayatına yeniden devam edeceğini ve okula gideceğini belirtti.


YORUMLAR

300 karakter kaldı